Niezbędne akcesoria do klejenia na gorąco

Pistolet na gorący klej to praktyczny gadżet, który używany jest w domach, w pracy i może być stosowany przez każdego. Pistolet na gorący klej nadaje się do klejenia dekoracji, zabawek lub innych elementów, których nie można skleić zwykłym klejem.

Czym jest pistolet na gorący klej?

Pistolet jest urządzeniem przy pomocy, którego rozgrzewany jest klej w laskach służący do sklejania ze sobą elementów mających różne faktury. Praca przy użyciu pistoletu jest prosta i czysta, wystarczy tylko prawidłowo go używać.
Pistolet ma wbudowaną grzałkę, która rozgrzewa klej w laskach. Klej ten w stanie ciekłym wypływa przez specjalną końcówkę umożliwiającą precyzyjne nałożenie kleju w wybrane miejsce.
Pistolet na gorący klej może być wyposażony w akumulator lub działać za pomocą kabla podłączonego do sieci elektrycznej.

Zasady używania kleju na gorąco

Najważniejszą zasadą jest niepozostawianie włączonego pistoletu bez nadzoru, ponieważ niektóra elementy nagrzewają się do wysokich temperatur i mogą powodować oparzenia lub uszkodzić coś jeśli pistolet się przewróci.
Pistolet powinien być odstawiany na czyste, stabilne podłoże i opierany na specjalnej zamontowanej nóżce. Podczas używania pistoletu nie należy dotykać gorącego kleju, ponieważ może on spowodować oparzenia i przykleić się do skóry.

Akcesoria niezbędne do klejenia na gorąco

Do klejenia na gorąco potrzebny jest przede wszystkim pistolet oraz klej, który ma formę okrągłych lasek i zrobiony jest z tworzywa topliwego. Klej ten ma najczęściej kolor bezbarwny, ale można kupić także kolorowy klej w laskach oraz z drobinkami brokatu.
Klej musi być dobrany do pistoletu pod względem średnicy, ponieważ występuję on w różnych grubościach i kształtach. Klej występuje w formie wolno i szybkoschnącej, do klejenia w niskich temperaturach oraz do drewna lub jako klej o większej przyczepności.
Do klejenia na gorąco używa się specjalnych wymiennych końcówek, które można dostosować do miejsca klejenia. Kolejnym przydatnym gadżetem jest blokada wypływu kleju, która zatrzymuje klej w pistolecie i nie wypływa on na powierzchni, na której oparty jest pistolet wtedy gdy jest włączony ale nie używany.
Do pracy z pistoletem na gorący klej przyda się także wąż grzewczy https://www.buehnen.pl/one4all/weze, który dostarcza klej do głowicy nanoszącej. Węże te utrzymują stałą temperaturę kleju pomiędzy głowicą i pistoletem. Można także używać węży do klejenia na zimno i wówczas węże te transportują klej z pistoletu do głowicy i obywa się to pod ciśnieniem.
Podczas klejenia na gorąco przydać się może także nóż do tapet, który pozwoli na usunięcie nadmiaru kleju z klejonych elementów. Używanie rękawic ochronnych pozwoli na uniknięcie poparzeń dłoni .
Niezbędne będą środki do czyszczenia pistoletu, np. substancje odtłuszczające oraz ściereczki. Doskonałym sposobem na przyklejanie małych koralików jest zastosowanie wykałaczek oraz płaskich szpatułek, które pomogą docisnąć klejone elementy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *