Jak wybrać blender? Przydatne wskazówki

Jednym z ciekawszych urządzeń AGD, który można kupić do kuchni, jest z całą pewnością blender. Pomimo jednak jego ogromnej popularności wielu użytkowników nie ma pojęcia, na co zwracać uwagę podczas takiego zakupu. Jakie są więc krytycznie ważne cechy blenderów i jak się je powinno wybierać?

Dlaczego warto kupić blender?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jak kupić dobry blender, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, dlaczego taki sprzęt w ogóle warto mieć. Jakie są jego zalety i co można dzięki niemu przygotować?
Jak się okazuje, blender to naprawdę wszechstronne i bardzo przydatne w każdej kuchni urządzenie. Przy jego pomocy można łatwo przygotować nie tylko przekąski i desery, lecz także napoje, a nawet obiady. Co zatem konkretnie można wykonywać przy pomocy blendera? Rzecz jasna najczęściej użytkowany jest on w celu wykonania smoothie owocowego, lecz oprócz tego może on posłużyć także do zrobienia szejków mlecznych, zupy krem, drinków, majonezu, a nawet pasztetu czy też budyniu lub ciasta.

Na co zwracać uwagę kupując blender?

Jak więc widać blendery mają naprawdę ogromne zastosowanie i wszechstronne możliwości. Żeby jednak można było wykorzystać drzemiący w nich potencjał, koniecznie wiedzieć trzeba, jak taki sprzęt wybrać. Na co więc zwracać uwagę kupując blender?
Nie da się kryć, że zdecydowanie najważniejszą jego cechą jest moc obecnego w nim silnika. Im silnik będzie mocniejszy, tym będzie w stanie rozkręcić ostrza do większej prędkości, a także będą one mogły rozdrobnić nawet najtwardsze składniki, takie jak lód. Jaka powinna być zatem moc blendera? Przyjmuje się, że przeciętnie takie urządzenie ma moc około 800 W, podczas gdy te najmocniejsze mogą sięgać nawet do 1500 W. Rzecz jasna równolegle z mocą trzeba wybierać blendery o naprawdę ostrych, lecz przede wszystkim bardzo mocnych ostrzach. Na nic zda się duża moc, jeśli ostrza będą się szybko łamały lub wyginały.

Kolejną niezwykle istotną sprawą jest również to, jaka będzie szybkość obrotów ostrzy w blenderze. Im liczba obrotów będzie większa, tym szybciej rozdrobni się włożone do blendera produkty. Przeważnie wartość ta utrzymywana jest na poziomie 20 tysięcy obrotów na minutę.
Oczywiście dobry blender to nie tylko duża moc i szybko obracające się mocne oraz trwałe ostrza. Jeśli chce się mieć naprawdę dobrej jakości urządzenie, warto zwrócić uwagę także na to, jakie ma on dodatkowe funkcje czysto praktyczne. Przykładowo bardzo ważną sprawą jest to, aby blender miał regulowaną prędkość w zależności od potrzeb. Co więcej, sprzęt ten powinien mieć także funkcję turbo, która czasowo zwiększa jego moc i szybkość ostrzy. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli rozdrabnia się np. lód.

Na sam koniec warto się jeszcze przyjrzeć temu, jak wykonany będzie kupowany blender. Zaleca się, aby miał on mocną i trwałą obudowę, lecz co również bardzo ważne, aby była ona estetycznie wykonana. Dzięki temu użytkowanie takiego urządzenia nie tylko będzie przyjemniejsze, lecz i sam jego wygląd będzie powodować, że sprzęt ten będzie się dobrze prezentował w kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *